Marcin "Struś" Chłopik

O kogo chodzi ? Całe szczęście nie wiadomo dokładnie ! Zewnętrznie nieciekawe Indywiduum z lekko już przetartą farbą na masce i licznymi ubytkami owłosienia. Niesymetryczne i zdziczałe targane drgawkami istnienia. Bezdotykowo zapatrzone w wszechświat jak się zdaje bez wzajemności. W młodości jako tchórzliwy cukrożer nie zrobiło kariery ezoterycznego mistyfikatora, elektryka że o architekcie nie wspomnę. W końcu zaczęło rysować, okresowo prowadząc zakład abstrakcji notorycznej w pełnym zanurzeniu bez sukcesów jednak. Powstałe prace nie były realistyczne, eleganckie, modne ani zgoła praktyczne. Postacie nie na czasie, rozkapryszone i nieparzyste, wpisujące się raczej w przekrój marginesu społecznego ... nie na tej planecie. W tej materii jednak, indywiduum wykazuje rzetelną wiedzę i głęboki entuzjazm ! Rysuje mutantów wszelkiej maści bez zmiłowania, a nie zdawkowo i tellurycznie ! Żadne tam bio-eko-bambino tylko ryczałt-pałer dla klasy pracującej ! Nie jakiś pudding-o-rama-glam-rock-kisiel-prodiż-abażur …. i tutaj należy mieć pełne zaufanie ( prawie ) do niego. ..

Marcin Południak

Wesoły i jak niektórzy twierdzą sympatyczny ilustrator :) Philip K.Dick napisał kiedyś, że jesteśmy zbudowani z wody i nasz problem polega na tym, aby poruszać się tak, żeby nie wsiąknąć w ziemię, a jednocześnie zarabiać na życie. Marcin stara się, lecz z roku na rok... wsiąka, ale w świat dziecięcej ilustracji :) Ilustracje tworzy za pomocą kartki, ołówka, komputera i muzyki, bez której świat byłby o wiele mniej kolorowy. Kocha to co robi i nie zamieni tego na nic innego... no może duży kawałek gorzkiej czekolady ;)

Agnieszka Sołtys

Absolwentka Akademii sztuk Pięknych we Wrocławiu. Finalistka konkursu PRODECO organizowanego przez Elle Decoration, w kategorii ,, młody projektant”. Przez szereg lat projektant w Hucie Szkła Gospodarczego ,,Irena” SA. Obecnie pracuje jako niezależny projektant, współpracuje z zakładem porcelany Lubiana SA.Projektuje autorskie kolekcje kryształów. ,,Interesuje mnie rysunek, malarstwo akwarelowe eksperymentuję by połączyć projektowanie użytkowe z technikami artystycznymi. Inspiracji szukam w naturze, która jest niezwykłym bogactwem form, kolorów i faktur a jednocześnie jest prosta i racjonalna. Dla LookArtYou stworzyłam kolekcję subtelnych, kobiecych grafik inspirowanych światem roślin”.